14 Муус устар 14.04
  • -4°
  • $ 93,44
  • 99,73

Нам улууһун дьаһалтата бастыҥ үлэлээх нэһилиэктэри быһаарда

Хаартыска: Нам улууһун дьаһалтатын пресс-сулууспата
Читайте нас на
Яндекс Новости
ЯДВ

Нам улууһун дьаһалтата бастыҥ үлэлээх нэһилиэктэри быһаарар үгэскэ кубулуйбут «Сыл бастыҥнара – 2023» тэрээһин олунньу 26 күнүгэр Хатырык нэһилиэгэр М.К. Аммосов аатынан культура уонна спорт элбэх хайысхалаах киинигэр ыытылынна. Үөрүүлээх тэрээһиҥҥэ Ил Түмэн тыа хаһаайыстыбатыгар уонна аграрнай политикаҕа сис комитетын председателэ Александр Атласов, Ил Түмэн депутата Валерий Федоров, «Копиртехсервис» генеральнай директора Александр Никифоров кыттыыны ыллылар.

«Тыа хаһаайыстыбатын эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Искра нэһилиэгэ, баһылык Матрена Дьяконова;

II м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев; I

II м. – Салбаҥ нэһилиэгэ, баһылык Сахаян Прокопьев.

2 бөлөххө:

I м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

II м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов;

III м. – Бөтүҥ нэһилиэгэ, баһылык Михаил Макаров.

3 бөлөххө:

I м. – Хатыҥ Арыы нэһилиэгэ, баһылык Иван Ноговицын;

II м. – Хамаҕатта нэһилиэгэ, баһылык Евгений Ушницкий;

III м. – Хатырык нэһилиэгэ, баһылык э.т. Артур Ноговицын.

«Урбаан эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Маймаҕа нэһилиэгэ, баһылык Александр Егоров;

II м. – Искра нэһилиэгэ, баһылык Матрена Дьяконова;

III м. – Фрунзе нэһилиэгэ, баһылык Роман Трофимов.

2 бөлөххө:

I м. – Түбэ нэһилиэгэ, баһылык Григорий Гуляев;

II м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

III м. – Хомустаах 2-с нэһилиэгэ, баһылык Лев Новгородов.

3 бөлөххө:

I м. – Ленскэй нэһилиэк, баһылык Петр Сокольников;

II м. – Хатыҥ Арыы нэһилиэгэ, баһылык Иван Ноговицын;

III м. – Хатырык нэһилиэгэ, баһылык э.т. Артур Ноговицын.

«Культура тэрээһинин уонна кадр политикатын эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

II м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов;

III м. – Искра нэһилиэгэ, баһылык Матрена Дьяконова.

2 бөлөххө:

I м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

II м. – Бөтүҥ нэһилиэгэ, баһылык Михаил Макаров;

III м. – Никольскай нэһилиэгэ, баһылык Алексей Кривогорницын.

3 бөлөххө:

I м. – Үөдэй нэһилиэгэ, баһылык Иван Гаврильев;

II м. – Хатыҥ Арыы нэһилиэгэ, баһылык Иван Ноговицын;

III м. – Хомустаах 1-кы нэһилиэгэ, баһылык Василий Жирков.

«Үөрэх эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

II м. – Искра нэһилиэгэ, баһылык Матрена Дьяконова;

III м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов.

2 бөлөххө: I м. – Бөтүҥ нэһилиэгэ, баһылык Михаил Макаров;

II м. – Түбэ нэһилиэгэ, баһылык Григорий Гуляев;

III м. – Хомустаах 2-с нэһилиэгэ, баһылык Лев Новгородов.

3 бөлөххө:

I м. – Үөдэй нэһилиэгэ, баһылык Иван Гаврильев;

II м. – Хатыҥ Арыы нэһилиэгэ, баһылык Иван Ноговицын;

III м. – Хамаҕатта нэһилиэгэ, баһылык Евгений Ушницкий.

«Культура эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

II м. – Маймаҕа нэһилиэгэ, баһылык Александр Егоров;

III м. – Фрунзе нэһилиэгэ, баһылык Роман Трофимов.

2 бөлөххө:

I м. – Көбөкөн нэһилиэгэ, баһылык Гаврил Гоголев;

II м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов;

III м. – Никольскай нэһилиэгэ, баһылык Алексей Кривогорницын.

3 бөлөххө:

I м. – Хатыҥ Арыы нэһилиэгэ, баһылык Иван Ноговицын;

II м. – Хомустаах 1-кы нэһилиэгэ, баһылык Василий Жирков;

III м. – Хамаҕатта нэһилиэгэ, баһылык Евгений Ушницкий.

«Спорт уонна физическэй культура эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

II м. – Фрунзе нэһилиэгэ, баһылык Роман Трофимов;

III м. – Салбаҥ нэһилиэгэ, баһылык Сахаян Прокопьев.

2 бөлөххө:

I м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

II м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов;

III м. – Түбэ нэһилиэгэ, баһылык Григорий Гуляев.

3 бөлөххө:

I м. – Ленскэй нэһилиэк, баһылык Петр Сокольников;

II м. – Хамаҕатта нэһилиэгэ, баһылык Евгений Ушницкий;

III м. – Хатырык нэһилиэгэ, баһылык э.т. Артур Ноговицын.

«Ыччат политикатын эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

II м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов;

III м. – Искра нэһилиэгэ, баһылык Матрена Дьяконова.

2 бөлөххө:

I м. – Көбөкөн нэһилиэгэ, баһылык Гаврил Гоголев;

II м. – Бөтүҥ нэһилиэгэ, баһылык Михаил Макаров;

III м. – Никольскай нэһилиэгэ, баһылык Алексей Кривогорницын.

3 бөлөххө:

I м. – Хатырык нэһилиэгэ, баһылык э.т. Артур Ноговицын;

II м. – Ленскэй нэһилиэк, баһылык Петр Сокольников;

III м. – Хомустаах 1-кы нэһилиэгэ, баһылык Василий Жирков.

«Дьиэ кэргэн уонна общественнай политика эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Искра нэһилиэгэ, баһылык Матрена Дьяконова;

II м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов;

III м. – Салбаҥ нэһилиэгэ, баһылык Сахаян Прокопьев.

2 бөлөххө:

I м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов;

II м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

III м. – Никольскай нэһилиэгэ, баһылык Алексей Кривогорницын.

3 бөлөххө:

I м. – Хомустаах 1-кы нэһилиэгэ, баһылык Василий Жирков;

II м. – Хатыҥ Арыы нэһилиэгэ, баһылык Иван Ноговицын;

III м. – Хамаҕатта нэһилиэгэ, баһылык Евгений Ушницкий.

«Доруобуйа харыстабылын эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Маймаҕа нэһилиэгэ, баһылык Александр Егоров;

II м. – Салбаҥ нэһилиэгэ, баһылык Сахаян Прокопьев;

III м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов.

2 бөлөххө:

I м. – Түбэ нэһилиэгэ, баһылык Григорий Гуляев;

II м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

III м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов.

3 бөлөххө:

I м. – Үөдэй нэһилиэгэ, баһылык Иван Гаврильев;

II м. – Хомустаах 1-кы нэһилиэгэ, баһылык Василий Жирков;

III м. – Ленскэй нэһилиэк, баһылык Петр Сокольников.

«Тутуу уонна градостроительнай докумуон эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Искра нэһилиэгэ, баһылык Матрена Дьяконова;

II м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

III м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов.

2 бөлөххө:

I м. – Хомустаах 2-с нэһилиэгэ, баһылык Лев Новгородов;

II м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

III м. – Бөтүҥ нэһилиэгэ, баһылык Михаил Макаров.

3 бөлөххө:

I м. – Хомустаах 1-кы нэһилиэгэ, баһылык Василий Жирков;

II м. – Ленскэй нэһилиэк, баһылык Петр Сокольников;

III м. – Хатыҥ Арыы нэһилиэгэ, баһылык Иван Ноговицын.

«Куттал суох буолуутун хааччыйыы эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов;

II м. – Салбаҥ нэһилиэгэ, баһылык Сахаян Прокопьев;

III м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев.

2 бөлөххө:

I м. – Түбэ нэһилиэгэ, баһылык Григорий Гуляев;

II м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов;

III м. – Хомустаах 2-с нэһилиэгэ, баһылык Лев Новгородов.

3 бөлөххө:

I м. – Хамаҕатта нэһилиэгэ, баһылык Евгений Ушницкий;

II м. – Үөдэй нэһилиэгэ, баһылык Иван Гаврильев;

III м. – Хомустаах 1-кы нэһилиэгэ, баһылык Василий Жирков.

«Экономика уонна үп эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

II м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов;

III м. – Фрунзе нэһилиэгэ, баһылык Роман Трофимов.

2 бөлөххө:

I м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов;

II м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

III м. – Бөтүҥ нэһилиэгэ, баһылык Михаил Макаров.

3 бөлөххө:

I м. – Хамаҕатта нэһилиэгэ, баһылык Сергей Ушницкий;

II м. – Ленскэй нэһилиэк, баһылык Петр Сокольников;

III м. – Хомустаах 1-кы нэһилиэгэ, баһылык Василий Жирков.

«Сокуону кэһии профилактикатын эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

II м. – Маймаҕа нэһилиэгэ, баһылык Александр Егоров;

III м. – Искра нэһилиэгэ, баһылык Матрена Дьяконова.

2 бөлөххө:

I м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

II м. – Түбэ нэһилиэгэ, баһылык Григорий Гуляев;

III м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов.

3 бөлөххө:

I м. – Үөдэй нэһилиэгэ, баһылык Иван Гаврильев;

II м. – Хатырык нэһилиэгэ, баһылык э.т. Артур Ноговицын;

III м. – Хамаҕатта нэһилиэгэ, баһылык Сергей Ушницкий.

«Маассабай информация тиһиктэрин эйгэтигэр бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө:

I м. – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;

II м. – Салбаҥ нэһилиэгэ, баһылык Сахаян Аргунов;

III м. – Таастаах нэһилиэгэ, баһылык э.т. Сергей Аргунов.

2 бөлөххө:

I м. – Көбөкөн нэһилиэгэ, баһылык Гаврил Гоголев;

II м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;

III м. – Бөтүҥ нэһилиэгэ, баһылык Михаил Макаров.

3 бөлөххө: I м. – Үөдэй нэһилиэгэ, баһылык Иван Гаврильев;

II м. – Ленскэй нэһилиэк, баһылык Петр Сокольников;

III м. – Хатырык нэһилиэгэ, баһылык э.т. Артур Ноговицын.

«2023 сыл түмүгүнэн Бастыҥ муниципальнай тэриллии»

1 бөлөххө – Арбын нэһилиэгэ, баһылык Игорь Гоголев;
2 бөлөххө – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев;
3 бөлөххө – Үөдэй нэһилиэгэ, баһылык Иван Гаврильев.

Бу нэһилиэктэр 100 тыһ. солк. сертификатынан наҕараадаланнылар.

Хаартыска: Нам улууһун дьаһалтатын пресс-сулууспата

Тыа хаһаайыстыбатын бородууксуйатын сүрүн көрүҥнэрин толорууг

I м. – Модут нэһилиэгэ, баһылык Ефим Гоголев, пресс-подборщик ылла.
II м. – Хатыҥ Арыы нэһилиэгэ, баһылык Иван Ноговицын, роторнай от охсор массыына ылла.
III м. – Партизан нэһилиэгэ, баһылык Алексей Зырянов, кыраабыл ылла.

Бастыҥынан ааттаммыт нэһилиэктэрбитигэр истиҥ эҕэрдэбитин тиэрдэбит. Инникитин даҕаны үлэҕитигэр ситиһиилэри, үтүө түмүктэри баҕарабыт, суруйда «Нам улууһа» МТ пресс-сулууспата.

Следите за самым важным и интересным в Telegram-канале и WhatsApp-группе ЯСИА